Ставот на Кан се уште е тврд: Левандовски има договор со нас и ќе го испочитува

by
1 минути читање

Левандовски има постигнато договор со Барселона, но пречка за трансферот е Баерн Минхен кој има договор со напаѓачот до 2023 година.

Баерн Минхен нема намера лесно да се откаже од Левандовски, особено не ако не најде соодветна замена за него, а на пазарот нема многу такви.

Директорот во Баерн, Оливер Кан уште еднаш потенцира дека Левандовски има договор со клубот и нема да замине.

„Ова прашање на ни постои. Роберт Левандовски има договор до 2023 година и ќе го испочитува“, изјави Кан.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани