Срамно однесување на бразилските ѕвезди – го игнорираа селекторот! (ВИДЕО)

by bojan
2 минути читање

Социјалните мержи „горат“ поради еден момент од натпреварот помеѓу Уругвај и Бразил, за селекторот на „кариоките“ немаше место во круго и тој беше игнориран од фудбалерите.

Бразил утрово беше елиминиран од Копа Америка, „кариоките“ на пенали загубија од Уругвај.

Па има многу критики на адреса на бразилските фудбалери, а социјалните мрежи особено „горат“ за еден момент од натпреварот.

Во пресрет на пенал серијата, фудбалерите направија круг и почнаа да се договарата кој ќе шутира, редоследот на изведувачите… а селекторот Доривал Жуниор беше изоставен од дискусијата.

Во еден момент тој крева прст и се обидува да каже нешто, но никој не го слуша, ѕвездите на Бразил го игнорираат својот предводник.

Сосема спротивна беше ситуацијата во таборот на Уругвај, каде исто така фудбалерите направија круг, но тука селекторот Бјелса беше во центарот, говореше одлучно и сите го слушаа.

Обложувај се онлајн на натпреварите од ЕП на Моцарт и добиј бонус до 400 евра, регистрирај се ТУКА.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани