Шок за Франција, Унгарија извади реми против Светскиот шампион! (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Франција важеше за голем фаворит против Унгарија која овој меч го играше на домашен терен во Будимпешта пред полн стадион.

Французите напаѓаа, Унгарија се бранеше и се обидуваше од контра напади да постигне гол.

При една таква ситуација во 45. минута Фиола постигна гол за делириум на гледалиштето и водство на Унгарија од 1-0.

Во вториот дел Франција тргна уште поодлучно, овој пат кон израмнување и тоа се случи во 66. минута кога една одбиена топка дојде до Гризман, тој постигна погодок за 1-1.

До крајот на натпреварот Франција со сите сили се бореше да го сврти резултатот и да дојде до победа, но Унгарија ги издржа притисоците и на крајот заслужено се радуваше на бод.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани