Со овој турски судија нема шега… (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Анталијаспор има
одлична сезона, барем засега, по 15 кола се наоѓа на третото место на табелата
со само четири бода заостанување зад лидерот Истанбул Башакшехир, а изминатиов
викенд славеше на гостувањето кај Бурсаспор со 0-2.

Домаќините тешко
се помирија со овој пораз, а на истиот во бележникот на главниот арбитар од
средбата влегоа дури четворица од нивниот табор, еден од нив беше и Бразилецот
Алано.

Во Турција, а
воедно и пошироко, доста интересен беше моментот кога Фират Ајдинус му додели
жолт картон на Бразилецот, иако овој протестираше, Ајдинус сакаше да му покаже
на Алано кој е кој на теренот…

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани