Шкупи по повеќе од две години се израдува на победа над Вардар

by
1 минути читање

Шкупи на шест меча по ред немаше победа над Вардар, но овој тим на црвено-црните не може да се носи со Чаирчани по денеска тие лесно дојдоа до победата.

Региналдо во првото и Глигоров во второто полувреме беа стрелци на головите за Шкупи.

Пелстер долго време се држеше во Тетово кај Шкендија, но домаќините погодија во преку Нафиу во 88. минута и дојдоа до трите бода со кои ја одржаа предноста на врвот.

Силекс славеше изненадувачка победа од 3-0 на гостувањето кај Македонија ЃП. Тантуровски постигна два гола, еднаш погоди Ивановски.

Струга Трим Лум иако долго време играше со фудбалер повеќе, не успеа да ја победи Ренова, мечот заврши без голови 0-0.

Борец со гол на Баша во второто полувреме дојде до триумф над Беласица од 1-0.

Табела по 23. коло:

1. Шкендија 50

2. Шкупи 43

3. Македонија ЃП 38

4. Струга ТЛ 34

5. Работнички 32

6. Борец 32

7. Пелистер 28

8. Вардар 27

9. Силекс 26

10. Академија Пандев 25

11. Ренова 24

12. Беласица 13

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани