Скамака доби двојно поголема плата од Сасуоло, но само прашање на време е кога ќе направи трансфер

by
1 минути читање

Џанлука Скамака ја продолжи соработката со Сасуоло, како што пишуваат медиумите, тој добил двојно поголема плата, односно покачување од 400.000 на 800.000 евра.

И покрај тоа што стави потпис на договор до 2026 година, само прашање на време е кога ќе направи трансфер и се очекува уште летоска да биде продаден.

Интер и Милан пројавуваат сериозен интерес за услугите на напаѓачот, како и неколку клубови од Премиерлигата.

Сасуоло трие раце и очекува да добие околу 40 милиони евра за услугите на 23 годишниот голгетер.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани