Ситуацијата на Пакета е сериозна, може да добие доживотна суспензија?!

by bojan
1 минути читање
Пакета

Медиумите од „островото“ шпекулираат дека Лукас Пакета може да добие сериозна казна и доживна суспензија откако денеска формално беа покрената обвиненија против негов.

26 годишниот Бразилец од минатото лето е под истрага поради сомнителни облози.

Кога се чинеше дека нема да има ништо од целиот случај, и повторно се вратија гласинтие за негов богат трансфер, ФА попладнево објави дека формално се порекнати обвиненија.

Лукас Пакета се гони по четири точки, односно намерно заработил жолт картон за едно или повеќе лица да профитираат во обложувалниците.

Сомнителни се картоните против Лестер во ноември 2022 година, против Астон Вила во март 2023 година, против Лидс во мај 2023 година и против Борнмут во август 2023 година.

Како што пренесуваат медиумите од „острвото“ ситуацијата е сериозна, со оглед на тоа дека казна за вакво обвинение се движи од шест месеци, па се до доживотна суспензија.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани