Секоја чест: Романија ја „светна“ соблекувалната по елиминацијата од Холандија и остави порака за Германија (ФОТО)

by bojan
2 минути читање
Романија

Фудбалските љубители имаат многу пофални зборови за репрезентацијата на Романија откако на социјалните мрежи се појавија слики од соблекувалната по вчерашната елиминација од Холандија, просторијата беше перфектно чиста.

Романија се прикажа во одлично светло на Европското првенство, стигна до првото место во групата и за прв пат по 24 години играше нок-аут меч на големо натпреварување.

Но синоќа не можеше да и се спротивстави на Холандија, загуби со 3-0 во Минхен и беше елиминирана.

Но и покрај големото разочарување, експедицијата на Романија решила да ја „светне“ соблекувалната на „Алианц Арена“ и да ја остави просторијата перфектно чиста.

Била оставена и порака за домаќинот Германија, со која се заблогадаруваат на организаторот за искуството кое го доживеале изминативе недели.

Обложувај се онлајн на натпреварите од ЕП на Моцарт и добиј бонус до 400 евра, регистрирај се ТУКА.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани