Роналдо му се понудл на Манчестер Сити

by
1 минути читање

Роналдо влегува во последната сезона од договорот со Јувентус и се верува дека клубот би го продал за околу 30 милиони евра со цел да не го загуби како слободен играч идното лето.

Со таквата продажба не само што Јувентус ќе добие 30 милиони евра за Роналдо, туку ќе скрати уште 30 милиони евра колку што изнесува неговата годишна плата.

„Кориере дело Спорт“ тврди дека Мендеш му го понудил Роналдо на Манчестер Сити.

На Пеп Гвардиола му фали напаѓач, негова прва цел е Хари Кејн, но доколку Тотнем остане на ставот да не го продаде, тогаш може Роналдо да стане опција за Сити.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани