Ројс се збогуваше со Дортмунд со пиво за 80.000 навивачи: Последната тура е од мене! (ФОТО)

by bojan
1 минути читање
Марко Ројс

Марко Ројс се погрижи неговиот последен натпревар на „Вестфаленд“ долго да се памети, напаѓачот плати пиво за сите присутни на стадионот.

Марко Ројс е дете на Борусија Дортмунд, па денешниот натпревар против Дармштад беше посебен за него.

Германецот за последен пат играше пред „Жолтиот ѕид“ и домашните навивачи, и се погрижи шоуто да биде на високо ниво.

На теренот покажа дека е голем фудбалски мајстор и прекрасно погоди од слободен удар, а потоа покажа дека е и голем човек, частеше пиво за сите присутни на стадионот (преку 80.000 луѓе).

„Ви благодарам за се! Последната тура пиво е на моја сметка. Ваш Марко“ – гласеше пораката која ја споделија „милионерите“ на социјалните мрежи.

За убавиот гест, Марко Ројс рече: „Подолго време го планиравме ова, Борусија Дортмунд и Карстен Крамер (маркетинг директорот) завршија одлична работа и се надевам дека момците уживаа“.  

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани