Роберт Пирес најавува голем трансфер на „Топчиите“: Арсенал ќе го купи Мбапе!

by
1 минути читање

Тинејџерот на
Монако летоска ќе биде еден од најбараните играчи по одличната сезона.

Но клубот од
малото кнежество нема лесно да се откаже до својата млада ѕвезда и се верува
дека ќе бара над 100 милиони евра.

Роберт Пирес
сепак е убеден дека Арсенал ќе ја доби битката за потписот на Французинот и
покрај високата цена.

„Мислам дека
Арсенал ќе го купи

вели поранешниот играч на клубот од Северен Лондон, кој сега работи како тренер
на Емирати. „Проблем е за колку пари
.

„Мбапе има
потенцијал да игра за Арсенал и Венгер е правиот човек за да му помогне да продолжи да
бележи прогрес
.

„Монако и Арсенал
се слични клубови, па нема да му треба некоја посебна адаптација
.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани