Ридигер од Реал ќе добие повеќе пари како премија за потпис отколку како плата

by
1 минути читање

Антонио Ридигер
ќе ја засили одбраната на Реал Мадрид, Германецот веќе ги поминал лекарските
прегледи и официјално ќе биде потврден како нов „крал“ по финалето во Лигата на
шампиони.

Како што пишува новинарот
Патрик Бергер, дефанзивецот договорил четиригодишна соработка и плата од 6,8
милиони евра по сезона плус бонуси.

Но со оглед на
тоа дека се сели во Мадрид како слободен играч, Антонио Ридигер и неговиот брат/агент
ќе поделат премија од 35 милиони евра за потпис на договорот.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани