Реал Мадрид ќе го заборава Мбапе со Рафаел Леао и нуди рекордна сума

by
1 минути читање

Реал Мадрид треба
да крои нови трансфер планови откако Килијан Мбапе реши да остане во ПСЖ и
стави потпис на нов договор до 2025 година.

Според денешното
издание на Газета дело Спорт, „кралевите“ се приклучуваат во трката за потписот на Рафаел Леао,
кој со одличните партии го привлече интересот на ПСЖ и Манчестер јунајтед.

Реал Мадрид ќе ја
стави одлучноста на Милан на тест со понуда од 120 милиони евра. Една ваква
зделка ќе биде рекордна продажба во Серија А, како и рекорден трансфер на
„кралевите“.

Се говори дека во
договорот на Португалецот има откупна клаузула од 150 милиони евра.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани