Работнички го победи Шкупи за први бодови во новата сезона

by
0 минути читање

Денешниот триумф беше и мала одмазда за поразот во минатата сезона по кој Работнички остана без место во Европа.

Херој на денешниот меч беше Иван Марковиќ кој го постигна првиот гол, а имаше асистенција за вториот кој беше дело на Тодоровски.

Утре од 17 часот се играат останатите четири натпревари од Првата македонска лига, Борец – Вардар, Македонија ЃП – Академија Пандев, Ренова – Струка Трим и Лум и Силекс – Шкендија.

Фото: ФК Работнички

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани