ПСЖ и Реал Мадрид го сакаат Леао, Малдини им одговори

by
0 минути читање

Рафаел Леао имаше фантастична сезона со Милан, беше еден од главните фудбалери на росонерите во борбата за Скудетото.

Го навлече вниманието на Реал Мадрид и ПСЖ за кои се пишува дека се интересираат за Леао, но Малдини ветува дека тој нема да замине.

„Ние го гледаме Рафаел Леао како недопирлив. Тој не е на продажба“, изјави Малдини за „Газета дело Спорт“ по повод интересот на Реал и ПСЖ.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани