Претседателот на Атлетико Мадрид проговори за иднината на Гризман

by
1 минути читање

Претседателот на Атлетико Мадрид, Керезо вели дека Гризман е еден од најдобрите фудбалери во тимот и тој ќе остане.

„Гризман е наш фудбалер, тој има договор со Атлетико Мадрид и ќе остане тука. Според мене, Антоан и еден од нашите тројца-четворица најдобри фудбалери“, вели Керезо.

Се појавија гласини дека Атлетико Мадрид има клаузула да го врати во Барселона, но очигледно тоа нема да се случи.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани