Пресврт во случајот со Иван Перишиќ, Манчестер јунајтед ќе извиси?

by
1 минути читање

Според последните
информации кои пристигнуваат од Италија, се вели дека наводно Интер ги исполнил
сите услови кои биле побарани од страна на Хрватот, па така нема потреба да го
пушти да си замине ова лето од клубот за 50 милиони евра.

Како за
потсетување, тимот од Милано до крајот на денов мора да собере 30 милиони евра
за да избегне санкции, сите беа убедени дека Манчестер јунајтед ќе ја искористи
ситуацијата за Перишиќ, но по последните информации, се чини дека тимот од „Олд
Трафорд“ ќе извиси на крајот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани