Поранешниот играч на Шкупи, Дарбо Дембо е ѕвезда во Белорусија, со прекрасен гол го урна и БАТЕ Борисов (ВИДЕО)

by
0 минути читање

Дарбо Дембо постигна прекрасен гол во 20. минута за победа на Шахтар Солигорск против БАТЕ Борисов.

Напаѓачот кој беше најдобар во македонското првенство ја продолжи таа форма и во Белорусија. По осум одиграни кола во белоруското првенство тој ма девет постигнати голови и две асистенции, убедливо е прв на листата на стрелци. Неговиот тим е лидер на табелата.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани