Покетино заминува од ПСЖ, веќе има договор со шпански клуб

by
1 минути читање

Иако официјално Покетино се уште има поддршка од раководството, се очекува по крајот на сезоната тој да си замине, а на негово место да пристигне Зидан.

Последните информации велат дека Покетино веќе има договорено следен клуб, а тоа е Атлетик Билбао.

Ова ќе биде враќање на Покетино во Шпанија, тој беше тренер и во Еспањол каде помина и голем дел од играчката кариера.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани