Почнува новата сезона од Лигата на шампионите

by
1 минути читање

Чекањето заврши, почнува уште една сезона во Лигата на шампионите, 32 екипи поделени во осум групи ја почнуваат битката за трофејот со големи уши.

Денеска дербито е во Барселона, Каталонците на Камп Ноу го пречекуваат Баерн Минхен од кој немаат убави спомени.

Бранителот на трофејот, Челси го пречекува Зенит, а Манчестер јунајтед со Кристијано Роналдо му гостува на Јанг Бојс.

Утре на програмата се два дерби меча, во Милано Интер игра со Реал Мадрид, а на Енфилд ќе се сретнат Ливерпул и Милан.

Наш претставник во Лигата на шампионите е Бобан Николов кој го носи дресот на Шериф Тираспол и изминатиот викенд го имаше своето деби за молдавскиот клуб.

Распоред за 1. коло во ЛШ:

Вторник 14.9.2021

18:45 Севиља – Салцбург

18:45 Јанг Бојс – Манчестер јунајтед

21:00 Барселона – Баерн Минхен

21:00 Челси – Зенит

21:00 Динамо Киев – Бенфика

21:00 Лил – Волсбург

21:00 Малме – Јувентус

21:00 Виљареал – Аталанта

Среда 15.9.2021

18:45 Бешикташ – Борусија Дортмунд

18:45 Шериф Тираспол – Шахтар

21:00 Атлетико Мадрид – Порто

21:00 Клуб Бриж – ПСЖ

21:00 Интер – Реал Мадрид

21:00 Ливерпул – Милан

21:00 Манчестер Сити – Лајпциг

21:00 Спортинг Лисабон – Ајакс

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани