Пиоли: Мечевите со Порто се клучни за нас

by
1 минути читање

По поразите од Ливерпул и Атлетико Мадрид, Милан е на дното на табелата. Пред нив се два меча со Порто, првиот е на гостински терен.

„Се соочуваме со солден, компактен тим. Тие имаат брзи напаѓачи и добро подготвен тренер. Тоа ќе биде меч на највисоко ниво“, вели Пиоли.

„Двата натпревари со Порто може да бидат одлучувачки за крајниот исход“.

„Круниќ би можел да стартува, тој се бори за местото со Малдини. Раде добар, може или да стартува или да влезе од клупата. Бенасер исто така е добар и подготвен за утре“.

„Ибрахимовиќ е подобар, но не е во позиција да почне од првата минута. Важно ни е да го имаме него во добра кондиција“.

„На првите два меча загубивме од невнимание, сега мораме да бидема максимално фокусирани во секоја ситуација за да плаќаме за грешките“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани