Пике со солзи во очите по незгодната повреда на коленото, Барса излезе со прва прогноза

by
1 минути читање

„Каталонците“ не само што останаа со празни раце на „Ванда Метрополитано“ и загубија со 1-0, двајца играчи се повредија.

Се чини дека далеку посериозна е ситуацијата на Жерард Пике, кој има незгодна повреда на коленото. Првичните прогнози велат дека се работи за извиткување, Мундо Депортиво шпекулира со пауза од 6-8 недели.

Утре ќе бидат извршени детални тестови и доколку има оштетување на лигаментите, паузата ќе биде многу поголема и може да трае од 4 до 6 месеци.

Серхи Роберто пак има повреда на бутниот мускул, деталните тестови ќе покажат колку е сериозен проблемот а со тоа и времето потребно за опоравување.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани