Пандев на укажата доверба од Јуриќ возврати со нов гол, Македонецот ја затресе мрежата на Киево (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Со враќањето на
тренерот Јуриќ, Горан Пандев добива поголема минутажа и напаѓачот попладнево
беше стартер на дуелот со Киево.

На укажаната
доверба, Македонецот возврати со нов гол, втор на три натпревари.

Кон финишто на
првиот дел, по една вратена топка од Лаксалт, Горан Пандев од пет метри биеше
неодбранливо под пречката за 1-0.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани