Паднал договор, Кутињо се сели во Астон Вила

by
0 минути читање

Барселона и Астон Вила се договорија за позајмица на Кутињо до крајот на сезоната.

Астон Вила ќе го плаќа најголемиот дел од платата на Кутињо, а оваа зделка на Барселона ќе ѝ помогне да го регистрира Феран Торес.

Во текот на денот се очекува трансферот и официјално да биде соопштен.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани