Паднал договор, Ди Марија се сели во Јувентус, познати се деталите

by
1 минути читање

Договорот на Ди Марија со ПСЖ истекува во јуни, тој нема да продолжи во францускиот клуб, негова следна дестинација ќе биде Јувентус.

Според новинарот Хадриен Грение, Ди Марија постигнал договор со Јувентус, тој ќе потпише на една година со можност за плус уште една.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани