Откриено колку ќе треба да плати Манчестер јунајтед за отказ на Солшер

by
0 минути читање

На Оле Гунар Солшер сериозно му прети отказ откако попладнево Вотфорд ја продлабочи кризата на Манчестер јунајтед и го совлада со 4-1.

Се говори дека бордот на директори закажал итен состанок на која ќе се разговара за отказ на Норвежанецот.

Се чини дека само прашање на време е кога „ѓаволите“ ќе повлечат потег и медиумите веќе шпекулираат колку ќе чини отказот, се говори дека на Оле Гунар Солшер ќе треба да му бидат исплатени 7,5 милиони фунти.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани