Огромен гест на Жозе Мурињо, еве што прво направи „специјалниот“ по крајот на финалето во ЛШ (ВИДЕО)

by bojan
2 минути читање
Мурињо

Жозе Мурињо имаше огромен гест на Вембли, по крајот на финалето во Лигата на шампиони, „специјалниот“ тргна да го теши тренерот на Борусиај Дортмунд, Ерин Терзиќ.

По една деценија, Борусија Дортмунд играше финале во Лигата на шампиони на Вембли. Срцата на „милионерите“ повторно беа скршени, вечерва загубија од Реал Мадрид со 2-0.

Тие има за што да жалат откако ги надиграа „кралевите“ во првото полувреме и требаше да водат, но откако не ги искористија своите шанси, беа казнети во второто полувреме.

Поразот боли многу, Жозе Мурињо го знае ова, па „специјалниот“ направи огромен гест по крајот на натпреварот.

Тој ја напушти бината на ТНТ каде што работеше како стручен тренер, се упати кон Ерин Терзиќ и почна да го теши тренерот на Борусија Дортмунд.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани