Официјално: Стефан Ристовски потпиша за Динамо Загреб

by
0 минути читање

Стефан Ристовски и официјално е нов фудбалер на Динамо Загреб, хрватскиот клуб го претстави Македонецот.

Ристовски потпиша повеќегодишен договор со хрватскиот клуб  стави крај на тригодишниот престој во Спортинг Лисабон.

Во Динамо Загреб, Ристовски ќе има неколку добро познати соиграчи, пред се нашиот репрезентативец Аријан Адеми, но и поранешните играчи на Ријека, Марио Гаврановиќ, Марин Леовац и Јошип Мишиќ.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани