Официјално: Един Терзиќ е нов тренер на Борусија Дортмунд

by
1 минути читање

Терзиќ кој пред две сезони беше привремен тренер на Борусија Дортмунд, сега се враќа во клубот и доби тригодишен договор.

Борусија Дортмунд потврди дека тој утре ќе го стави потписот на договорот со трајност до 30 јуни 2025 година.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани