Одложени се уште два натпревари од Премиерлигата

by
0 минути читање

Натпреварите Ливерпул – Лидс и Вулвс – Ватфорд кои требаше да се играат на 26. декември, се одложени.

Натпреварите се одложуваат по барање на Лидс и Ватфорд кои имаат повеќе позитивни случаи на ковид-19.

Двата натпревари требаше да се играат на Боксинг деј со почеток од 13:30 часот, но ќе се одиграат во некој друг термин.

Не се исклучува можноста во до почетокот на колото да се одложат и други натпревари.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани