Обамејанг: Ако сакам да напредувам, треба да заминам од Борусија Дортмунд

by
0 минути читање

Силно се шпекулира дека полека доаѓа крајот на престојот на Обамејанг во Борусија Дортмунд. Се пишува дека Реал Мадрид и Ливерпул се силно заинтересирани за напаѓачот.

Прв пат по шпекулациите се огласи и Обамејанг и најави заминување од Дортмунд.

„Доколку сакам да одам на следно ниво, треба да заминам ова лето. Но мора да ги видиме понудите и дали ќе играм таму каде што ќе отидам. Реал Мадрид е сон, но се крева премногу врева за тој трансфер“ – вели Обамејанг.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани