Њукасл го загуби првиот меч со новите сопственици, пораз од Тотнем (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Со пораз почна новата ера на Њукасл, новите газди видоа дека ќе бидат потребни брзи промени за тимот да избори опстанок во Премиерлигата.

А Њукасл имаше брилијантно отворање на мечот, уште во втората минута Вилсон погоди со глава за водство од 1-0.

Но до крајот на првото полувреме Тотнем не само што го сврте мечот туку даде три гола, Ндомбеле, Кејн и Сон погодија.

Њукасл играше уште полошо во второто полувреме, а во финишот успеа да го ублажи поразот со автогол на Дајер.

Ова можеби беше и последниот натпревар на Стив Брус како тренер на Њукасл. По осум кола тие немаат победа, имаат само три бода и се на претпоследното место на табелата.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани