Николов даде гол во Лигата на шампионите и го спаси Шериф од пораз! (ВИДЕО)

by
0 минути читање

Бобан Николов во игра влезе на почетокот од второто полувреме. Течеше 93. минута од мечот, Шахтар имаше предност од 1-0. Тогаш една топка дојде до Македонецот, тој ја смести во мрежата на домаќини и израмни на 1-1.

Шериф заврши на третото место во групата и ќе продолжи во Лига Европа.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани