Никола Илиевски – Џиџи е префрлен во болница поради компликации од ковид-19!

by
1 минути читање

Искусниот стратег поради позитивен тест на ковид-19 го пропушти натпреварот против Шкендија, а последната вест е дека неговата состојба е влошена поради што е префрлен на клиника.

„Во моментов поради компликации со корона вирусот, шефот на стручниот штаб на ФК Вардар е префрлен на клиника.

Му посакуваме добро здравје и што поскоро да се врати покрај тимот, и на Вардар да му го пренесе својот борбен дух. Ќе ни треба во натамошната борба за опстанок.

Издржи Џиџи !“, стои во соопштението на „Комити“

Во моментов поради компликации со корона вирусот, шефот на стручниот штаб на ФК Вардар е префрлен на клиника.
Му…

Posted by Komiti Skopje on Monday, 22 March 2021

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани