Несторовски се врати на тренинзите на Палермо (ФОТО)

by
1 минути читање

Палермо претходното коло
ремизираше на гостувањето кај Чезена со 1-1, а стрелец на водечкиот гол за
тимот од Сицилија беше токму нашиот Александар Трајковски кој во последниов
период игра во одлична форма.

Како што е познато,
капитенот на тимот, Илија Несторовски заработи повреда а најавите беа дека ќе
се врати по зимската пауза, очигледно неговата рехабилитација е во мошне
напредна фаза.

Како што објавија дел од
медиумите во Сицилија, Несторовски веќе се врати на тренинзите на Палермо,
тренира со посебна група, па останува дилемата дали ќе се врати на терените
уште на мечот против Салернитана во следното коло, кој е на програмата идниот четврток.

 

Извор: ilovepalermocalcio.com

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани