Несторовски даде четири, Трајковски два гола во пријателски меч на Палермо (ВИДЕО)

by
0 минути читање

Палермо со 13-2 го победи австрискиот нисколигаш Бад Клајнкирхајм во меч во кое одлично издание имаа македонските репрезентативци.

Несторовски кој е новиот капитен на Палермо беше најдобар поединец на мечот постигнувајќи четири голови, погоди во 16., 25., 30. и 45. минута. Трајковски го отвори резултатот уште во 1. минута, а погоди и во 20.

Најинтересните моменти од првото полувреме во кое настапија нашите фудбалери:

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани