Нешто недостасуваше на дресот на Феран Торес (ФОТО)

by
1 минути читање

Барселона и
Наполи ремизираа со 1-1 во првиот меч помеѓу обете екипи во 16 финалето од Лига
Европа, а многумина увидоа на еден доста интересен детал од дресот кој го
носеше Феран Торес.

Токму Торес
погоди од пенал во 59 минута израмнувајќи го резултатот за Каталонците, а доста
впечатливо беше тоа што на неговиот дрес недостасуваше амблемот на Барселона,
но и логото на „Најк“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани