Не поминаа ниту два часа, Борусија Дортмунд го соопшти наследникот на Халанд

by
1 минути читање

Борусија Дортмунд
и Манчестер Сити попладнево ја потврдија првата трансфер „бомба“ за ова лето,
Ерлинг Халанд е ново засилување за „граѓаните“.

Не поминаа ниту
два часа, а „милионерите“ веќе соопштија кој ќе биде наследникот на
Норвежанецот.

Борусија Дортмунд
го ангажираше Карим Адејеми од РБ Салцбург, медиумите пишуваат за зделка
од 38 милиони евра плус бонуси.

Талентираниот
напаѓач ќе се обврзе кон „црно-жолтите“ до 30. јуни 2027 и нема да добие
откупна клаузула како што беше во случајот на Ерлинг Халанд.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани