Не е само нов тренер, Манчестер јунајтед мерка три нови засилувања

by
0 минути читање

Манчестер јунајтед има силен и широк тим, но раководството смета дека потребни се уште нови играчи, а можеби дел од оние кои се сега во составот ќе си заминат.

Англискиот клуб пикирал по едно засилување на секоја позиција.

Наводно тие се заинтересирани за напаѓачот на Јувентус, Федерико Киеза чие време допрва доаѓа.

Го сакаат фудбалерот на Интер од средниот ред, Николо Барела кој важи за еден од најдобрите играчи на нероазурите во моментов.

И десниот бек Киран Трипие од Атлетико Мадрид кој веќе изјави дека би сакал да се врати во Премиерлигата.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани