Навивачите на Реал полудеа по дресот на Мбапе па ќе се изначекаат дур да го добијат

by bojan
2 минути читање
Мбапе

Реал Мадрид денеска започна со продажба на дресови со презимето на Килијан Мбапе а навивачите побрзаа да нарачаат дрес од новата ѕвезда, па ќе треба да почекаат од 4 до 6 недели за да го добијат продуктот.

„Кралевите“ уште минатиот месец го потврдија ангажманот на Килијан Мбапе, но поради очигледни правни причини, напаѓачот од 1. јули е нов фудбалер на Реал Мадрид.

Оваа недела беа одредени и новите броеви за сезоната 2024/25, па Реал Мадрид денеска конечно го пушти во продажба дресот на Мбапе со бројот 9.

Па навивачите полудеа по дресот на Французинот, очигледно ги надминаа и прогнозите на „кралевите“, и за кратко време се појави информација дека поради зголемena побарувачката, рокот на испораката може да биде одложен за 4 до 6 недели.

За дресовите на останатите ѕвезди како Винисиус и Белингем, испораката останува стандардна, осносно 3 работни дена.

Дресовите за возрасни со презимето на Мбапе и бројот 9 се продаваат по цена од 120 до 185 евра, па „кралевите“ и спонзорот Адидас тријат раце.

Обложувај се онлајн на натпреварите од ЕП на Моцарт и добиј бонус до 400 евра, регистрирај се ТУКА.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани