Навивачите на Црвена звезда против Пикси: Никогаш не си бил наш! (ФОТО)

by
1 минути читање

Стојковиќ е еден од најдобрите српски фудбалери во историјата, играше за Црвена звезда и беше претседател на овој клуб, во моментов е селектор на репрезентацијата на Србија.

Тој веќе подолго време е во лоши односи со генералниот директор на Црвена звезда, Звездан Терзиќ со кого се препукуваат преку медиумите.

Во финалето од Купот на Србија, навивачите на Црвена звезда му порачаа на Пикси: „Никогаш не беше твоја! Никогаш не беше наш. На деценискиот потоп после тебе се сеќава секој звездаш. Сајонара!“.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани