На четири кола до крајот Аталанта е на место кое води во ЛШ! (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Немаше никаква неизвесност во Серија А во битката за Скудетото, но затоа пак е супер интересно за местата кои водат во Лигата на шампионите.

Екипите од третото до осмото место имаат шанси за Лигата на шампионите, а по 34 кола Аталанта е на четвртото место.

Аталанта денеска го победу Удинезе со 2-0 со голови во финишот од мечот. Де Рон во 82. минута погоди од пенал, Пашалиќ три минути подоцна го постави конечниот резултат.

Интер е во најповолна позиција, со 62 бода е на третото место, Аталанта е четврта со 59, следуваат Рома со 58, Торино и Милан со 56, листата на кандидати завршува со Лацио кој има 55 бода.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани