На 45-годишна возраст почина пранешен голман на Барселона

by
1 минути читање

Франсеск Арнау роден 1975 година уште во младинските категории се приклучи кон Барселона, а од 1998 до 2001 беше дел од првиот тим. 

Последно Арнау работеше како спортски директор во Барселона, а се споменуваше дека би можел да биде и дел од раководството на каталонскиот гигант под водство на Жоан Лапорта.

За жал, животот на Франсеск Арнау заврши прерано.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани