Мурињо: По рекордни 40 дена го дадов првото интервју, ништо интересно

by
7 минути читање

Веќе подолго време Мурињо е активен на својот инстаграм профил и знае како да ги анимира луѓето. Денеска се пофали дека по долго време дал интервју.

„Се смеам бидејќи имав рекорд од 40 дена без интервјуа. Неверојатен период во кој се фокусирав само на работа и ги заборавив моите пријатели од пресот. Денеска беше денот… имав интервју со Рома и утре ќе можете да го гледате. Да бидам искрен, ништо интересно. Го сакам пресот, ми недостасуваа новинарите многу“, напиша Мурињо.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани