Мурињо пак го надмудри Гасперини и му покажа како се победува без посед (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Рома се
приклучува во трката за топ четири пласман откако вечерва пред своите фанови славеше
против Аталанта со 1-0.

Мурињо повторно
го надмудри Гасперини и му покажа како се победува без да се има поседот на
топката. И покрај тоа што Аталанта одново диктираше темпо, „волчицата“ ги
однесе трите бода со голот на Абрахам.

Во 32. минута од
мечот, Карсдроп пресече една топка, тргна брз напад на домаќините по кој
Абрахам ја затресе мрежата за три бода.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани