„Мурињо му завидува на Челси”

by
1 минути читање

Португалецот
минатата недела изјави дека Челси ќе ја освои титулата бидејќи негува „многу
дефанзивен фудбал“.

Многумина го
протолкуваа оваа како провокација типична за Жозе Мурињо, но Гери Невил верува
дека „Специјалниот“ му завидува на својот поранешен клуб.

„Мурињо веројатно
му завидува на Челси и затоа го говори ова
– вели легендата на Манчестер јунајтед.

„Кога го гледам
Челси, тие ми делуваат избалансирано, има прав микс од с
è”.

„Ниту еднаш кога
сум го гледал Челси оваа сезона не сум помислил дека тие се здодевни
.

„На гостувањето
кај Сити беа извонредни, кога било потребно знаеле да одиграат цврсто, а сум
видел и како играат одличен фудбал
.

„Тие го имаат
правиот баланс, и доколку Мурињо вели дека играат многу дефанзивно, мислам
дека тоа е малку злонамерно. Сигурен сум дека и самиот е свесен дека гледа баланс
на шампионски тим
.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани