Мурињо има нов мурал во Рим (ФОТО)

by
0 минути читање

Поврзаноста на Мурињо со навивачите на Рома беше силна во текот на целата сезона. А по освоениот трофеј тој доби уште еден мурал на ѕидовите од градот.

Овојпат Португалецот е облечен како римски император, а во раката го држи пехарот од Конференциската лига.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани