Мурињо до Тоти: Штета е што во Рома дојдов со задоцнување од четири години

by
7 минути читање

Легендата на
италијанскиот прволигаш Рома, Франческо Тоти изјави дека „Римската волчица“ го
ангажирала најдобриот тренер, алудирајќи на Жозе Мурињо, а португалскиот
фудбалски стратег веднаш возврати на овие комплименти.

Ти благодарам на
твоите зборови, Франческо, штета е што дојдов со задоцнување од четири години,
да ти бидам тренер би било задоволство
“ напиша Мурињо во својата објава на
социјалните мрежи.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани