Мората има една желба – Барселона

by
1 минути читање

29 годишниот
напаѓач Алваро Мората се поврзува со трансфер во Барселона, а наводно и самиот
Шпанец е отворен на идејата да се пресели во Барселона, а тоа би можело да се
случи на лето.

Се верува и дека
Мората сам им се понудил на Каталонците да потпише договор со тој клуб до 2025
година, на идентичен начин како што тоа го стори и Пјер-Емерик Обамејанг.

Неофицијално,
Мората се обидел да го убеди Атлетико Мадрид да му дозволи да замине во
Барселона, меѓутоа сепак таа опција засега останува да се оствари на лето.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани