Модриќ: Јас сум мадридиста засекогаш!

by
1 минути читање

Лука Модриќ наскоро треба да потпише нов договор со Реал Мадрид. Веројатно ќе стави потпис на договор со трајност до јуни 2023 година.

И покрај возраста тој е еден од клучните играчи на Реал Мадрид, не само на теренот, туку и во соблекувалната.

„Реал Мадрид ми значи се на мене. Реал Мадрид е мојот дом. Среќен сум. Се чувствувам дел од овој клуб и јас сум мадридиста засекогаш“, изјави Модриќ.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани